banner57

Kapaklı Belediyesi asansörler için bakım sözleşmesi imzalandı

Kapaklı Belediyesi, ‘Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ gereğince asansörlerin her yıl muayene ve periyodik kontrolünün yapılabilmesi için Belediye ile akredite A tipi muayene kuruluşu olan Szutest firması ile yetkilendirme sözleşmesi imzaladı.

Kapaklı Belediyesi asansörler için bakım sözleşmesi imzalandı

ASANSÖRÜN ÇALIŞTIRILMASINDAN BELEDİYEMİZ SORUMLUDUR
Asansörlerin, güvenli ve işletme yönünden uygun şekilde çalıştığının tespiti için, yılda bir kere periyodik kontrolünün yaptırıldığını ifade eden Kapaklı Belediyesi yetkilileri, “Bina sorumlusunca, yıllık kontrolüne izin verilmeyen asansör, A tipi muayene kuruluşu tarafından yapının bağlı bulunduğu ilgili idareye bildirilir. Yıllık kontrolü yaptırılıncaya kadar hizmet dışı bırakılır. Yıllık kontrol neticesinde, asansörün çalışmasında can ve mal güvenliği açısından bir tehlike söz konusu ise, asansörün çalışmasına can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar izin verilmez. Buna rağmen, asansörün çalıştırılmasından bina sorumlusu yani belediyemiz sorumlu olur” ifadeleri kullanıldı.
ASANSÖRLER TEHLİKE ARZ ETMİYOR
Yetkililer, Kapaklı Belediyesi’nde bulunan asansörlerin can ve mal güvenliği açısından herhangi bir tehlike arz etmediğini belirterek, “Bu bakımdan A tipi muayene kuruluşu olan Szutest firması ile asansörlerimizin her yıl muayene ve periyodik kontrolünün yapılabilmesi için sözleşme imzaladık. Buna göre 1-8 durak sayısına sahip olan her bir asansörümüz için KDV hariç 142 TL bedel ödenecek. Kontrol ve muayene raporları 3 nüsha halinde hazırlanacak. 1’er suret belediyemizde, bina sorumlusunda ve asansör bakım firmasında bulundurulacak” açıklamasında bulunuldu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.