Ahmet Çetin: Eğitim bizim her şeyimizdir

Çetin Group Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti. Çerkezköy Eğitim Kurumu, Öztrak Caddesi Tarım Kredi İş Merkezi 4’üncü kattaki yerini tanıttı. Kursiyerlerin eğitim taleplerini karşılayabilmek ve ihtiyaca cevap verebilmek, çağın teknolojik imkanlarından istifade edebilmek için 30 kişilik sınıf olarak hizmet verebilmek için fiziki koşulları daha uygun bir yere taşındıklarını ifade eden Çetin Group Eğitim ve Denetim Direktörü Murat Kahve, yeni hizmet binasını basın mensuplarına tanıtarak bilgilendirmede bulundu. Bilgilendirmenin ardından basın mensuplarını Çetin Group’a bağlı Atak Farma’da düzenlenen kahvaltıda ağırlayan Ahmet Çetin, Çetin Group’un kuruluşundan bu yana verdikleri hizmetler ve yaptıkları yatırımlar hakkında açıklamalar yaptı

Ahmet Çetin: Eğitim bizim her şeyimizdir
02 Mart 2017 Perşembe 13:39

YENİ BİNA HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ
Çetin Group Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti. Çerkezköy Eğitim Kurumu’nun yeni binasını basın mensuplarına tanıtan Çetin Group Eğitim ve Denetim Direktörü Murat Kahve şu bilgileri aktardı: ‘’Çetin Group bünyesinde faaliyet gösteren ve Çetin Group’un nüvesini oluşturan, Çetin Group’un ‘Amiral Gemisi’ pozisyonunu devam ettiren 020 Faaliyet İzin Nolu Çetin Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şirketi, gençlere meslek kazandırmak ve özel güvenlik sektörüne kalifiye eleman kazandırmayı kendisine şiar edinmiştir. Bu amaçla Çetin Güvenlik; bünyesinde İçişleri Bakanlığınca ayrı ayrı faaliyet izni verilen 025 Faaliyet İzin Nolu Çerkezköy, 016 Faaliyet İzin Nolu Çorlu ve 558 Faaliyet İzin Nolu Lüleburgaz olmak üzere üç özel Güvenlik Eğitim Kurumunu bulundurmaktadır. 2004 yılından beri 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında, eğitim kurumlarımızda Özel Güvenlik Temel ve Özel Güvenlik Yenileme Sertifikasyon Eğitimlerimiz başarılı bir şekilde devam etmektedir.
BAŞARI YÜZDELERİ TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE
Kurulduğu günden beri gerçekleştirdiğimiz eğitimlerdeki sınav başarımız, Türkiye genelindeki başarının çok üzerinde ve il birinciliği olarak devam etmektedir. Bunun en güzel örneği olarak da, 29 Ocak 2017 Pazar günü gerçekleştirilen 68’inci Özel Güvenlik Temel Sınavı sonuçlarını gösterebiliriz. Bu sınavda Türkiye ortalaması yüzde 68, Tekirdağ ve Kırklareli il ortalamaları yüzde 65 olarak gerçekleşirken, Lüleburgaz Eğitim Kurumumuzun başarısı yüzde 100, Çerkezköy Eğitim Kurumumuzun başarısı yüzde 79, Çorlu Eğitim Kurumumuzun başarısı yüzde 77 olmak üzere, eğitim Kurumlarımızın başarı ortalaması yüzde 85 olarak gerçekleşmiştir.
KURSİYER SAYILARI
Kuruldukları 2004 yılından beri Çorlu Eğitim Kurumumuzda 6 bin civarında, Çerkezköy Eğitim Kurumumuzda 5 bin civarında, 2008 yılında kurulan Lüleburgaz Eğitim Kurumumuzda da 2 bin 400 civarında kursiyere Temel ve Yenileme Eğitimleri verilmiştir. Temel Eğitim verilen kursiyerlerden başarılı olan 5 bin kişinin üzerinde Özel Güvenlik Görevlisi, Özel Güvenlik Sektörüne kazandırılmıştır. Özel Güvenlik vasfı taşıyan 4 bin 800 civarında kişiye de, Yenileme Eğitimleri ve Seviye Tespit Sınavları neticesinde, Özel Güvenlik vasıflarını devam ettirme imkanı verilmiştir.
BÜYÜK KATKI SAĞLANIYOR
Görüldüğü üzere, Çetin Özel Güvenlik Kurumları, Özel Güvenlik Sektörüne bilgi birikimi ile donanımlı personel kazandırmanın yanında, bulunduğu illerde ve Türkiye genelinde eğitim başarı oranının arttırılmasında da büyük katkı sağlamıştır.
30 KİŞİLİK SINIFTA DEVAM EDİLECEK
Çerkezköy Eğitim Kurumu olarak, kurulduğu 2004 yılından itibaren 2016 yılına kadar 20 kişilik sınıf olarak yürüttüğümüz Çetin Group İş Merkezimizdeki eğitim faaliyetlerimizi, kursiyerlerin eğitim taleplerini karşılayabilmek ve ihtiyaca cevap verebilmek, çağın teknolojik imkanlarından istifade edebilmek için 30 kişilik sınıf olarak, aldığımız izin ile, Öztrak Caddesi Tarım kredi İş Merkezi 4’üncü kattaki yeni yerimize taşınma kararı aldık. 2016 yılı ikinci yarısından itibaren eğitim faaliyetimiz yeni yerimizde 30 kişilik sınıfımız ile devam etmektedir. Çorlu’daki Eğitim Kurumumuz Kumyol Caddesi Bayol İş Merkezi 3’ünc katında 35 kişilik sınıfımız, Lüleburgaz Eğitim Kurumumuz da İnönü Caddesi’nde Eski Emniyet Müdürlüğü karşısındaki yerinde 25 ve 20 kişilik 2 sınıf ile devam etmektedir.’’
AHMET ÇETİN BASIN MENSUPLARINI KAHVALTIDA AĞIRLADI
Çetin Group Eğitim ve Denetim Direktörü Murat Kahve’nin bilgilendirmelerinin ardından Çetin Group’a bağlı Atak Farma’da düzenlenen kahvaltı programına geçildi. Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in de katıldığı programda Yönetim Kurulu Üyeleri ile Birim Müdürleri de hazırda bulundu.
EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
Kahvaltının ardından basın mensuplarına Çetin Group’un kuruluşundan bu güne gelişi hakkında detaylı bilgiler veren Ahmet Çetin, eğitime verdikleri öneme dikkat çekti. Çetin Group ailesinde hizmet veren her çalışanla uzun yıllar boyu birlikte çalışmak istediğini kaydeden Çetin, ‘’Güzel fırsatlar çıktığı takdirde çalışma arkadaşlarımız kariyerlerini daha ileriye taşımak için buradan ayrılabilirler. Giderken onlarda şirkete ait araba, telefon ve bilgisayar gibi araçları geri alırız ama onlara ‘Aldığınız eğitimleri geri verin’ diyemeyiz. Bu yüzden düzenlediğimiz eğitimlere tüm çalışanlarımızın katılmasını tavsiye ediyorum. Eğitim herkes için gereklidir ancak bizim her şeyimizdir.’’ dedi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aydın kazancıoğlu - 5 yıl önce
Sayın Ahmet Çetin'in bölgeye ve ülkemize çok daha değerli yatırımlar ve katkılar yapacağından emin olarak kendilerini kutluyor teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz
Avatar
- 5 yıl önce
Sayın Ahmet ÇETİN'i Bölgeye yapmış olduğu yatırımlar nedeni ile tebrik ve teşekkür etmek gerektiği kanaatindeyim.