Albayrak Çerkezköy’ün altyapısı için iktidar ortaklarına seslendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı yazılı bir açıklama ile İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatların yapımının ötelenmesi veya yapım sürecinin uzaması halinde Çerkezköylü vatandaşların büyük sıkıntılar yaşayacağını belirterek, bu sebeple Çerkezköy’ün altyapı yatırımlarıyla ilgili borçlanma talebinin kabul edilmesi konusunda iktidar ortaklarından destek isteyen bir seslenişte bulundu.

Albayrak Çerkezköy’ün altyapısı için iktidar ortaklarına seslendi
Tamer Avcılar
Tamer Avcılar
22 Haziran 2021 Salı 11:49


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy’ün altyapı yatırımlarıyla ilgili borçlanma talebinin kabul edilmesi konusunda iktidar ortaklarından destek isteyen açıklaması şöyle:
 
“ TBMM Başkanımız, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop,
AK Parti Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yel,
AK Parti Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Koncagül,
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan,
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Sayın Kemal Çetinbaş,
MHP Tekirdağ İl Başkanı Sayın İlker Yücel,
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Sayın Ahmet Aydeniz,
Tekirdağ ilimizin büyükşehir statüsüne kavuşması ile Çerkezköy ilçemizin coğrafi ve idari olarak ikiye ayrılması sonucunda Kapaklı ilçesi kurulmuş ve bu şekilde yeni bir idari oluşum sağlanmıştır.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin sanayi vizyonunun bir gereği olarak büyük bir özenle hizmet verdiğimiz Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizin ekonomik anlamda cazibe merkezi olmaları, yoğun bir şekilde göç almaları, hızlı bir şekilde büyümeleri ve yerleşim alanlarının sürekli olarak genişlemesi sebebiyle içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi altyapı yatırımları başta olmak üzere pek çok alanda yatırımlara ihtiyacı bulunmaktadır.
Aralarında yalnızca 5 kilometre mesafe bulunan yüksek nüfus yoğunluğuna sahip Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerine yapılacak yatırımların bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizde ihtiyaç duyulan altyapı hizmetlerinin gerçekleştirmek amacıyla bir proje hazırladık ve bu projenin finansman için İller Bankası’na borçlanma talebinde bulunduk.
Kapaklı ilçemize altyapı yatırımlarının yapımıyla ilgili 60.000.000 TL’lik İller Bankası A.Ş. tarafından kabul edildi, ancak Çerkezköy ilçemize yapılacak altyapı yatırımlarıyla ilgili borçlanma talebi ise henüz onaylanmadı. Söz konusu projenin bütünlük ve uyum içerisinde hayata geçirilebilmesi için Çerkezköy ilçesi altyapı yatırımlarıyla ilgili “borçlanma talebinin” de ivedilikle kabul edilmesi büyük önem arz etmektedir.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı olarak İller Bankası tarafından tahsis edilen 60.000.000 TL ile Kapaklı ilçemizde önemli bir ihtiyaç olan altyapı yatırımlarını başlatmak üzere borçlanma talebimin gereğini yerine getiriyorum.
Ancak içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatların yapımının ötelenmesi veya yapım sürecinin uzaması halinde Çerkezköy ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Bu sebeple Çerkezköy ilçesi altyapı yatırımlarıyla ilgili borçlanma talebinin kabul edilmesi konusunda destek vermeleri için TBMM Başkanımız, Tekirdağ AK Parti Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ Milletvekillerimize, AK Parti ve MHP Tekirdağ İl ve Çerkezköy İlçe yöneticilerine çağrıda bulunuyorum.
Gereği için tüm yetkilileri göreve çağırıyor, kentimize ve Tekirdağ halkına hizmet etmekten başka bir amacı bulunmayan Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve Çerkezköy ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza verdikleri sözleri yerine getirmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Söz konusu borçlanma talebimizle ilgili olarak daha önce kredi çıkarma sözü veren ve bu sözünü 13.05.2021 tarihinde Süleymanpaşa ilçemizde inşa etmekte olduğumuz Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi ziyareti esnasında yineleyen TBMM Başkanımız ve Tekirdağ AK Parti Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un vermiş olduğu sözü yerine getireceğine inanıyor ve gereğini arz ediyorum.”
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.