İller Bankası’ndan Belediye’ye ret!

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda gerçekleştirilirken, gündem maddeleri görüşülerek ilgili Komisyonlara havale edildi

İller Bankası’ndan Belediye’ye ret!
04 Mayıs 2018 Cuma 13:13

NEVZAT TEKER MECLİS ÜYESİ OLDU
Açılış ve yoklama ile başlayan Belediye Meclis toplantısında ilk olarak Pınarça’da kurulması planlanan kömürlü termik santralin yerine karşı çıktığı için Tekirdağ Büyükşehir ve Çerkezköy Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa eden AKP Meclis Üyesi Ömer Kılınç’ın istifası okunduktan sonra, Ömer Kılınç’ın yerine Meclis Üyesi olmaya hak kazanan Yunus Hamarat’ın sağlık ve özel nedenlerle bu görevi yapamayacağını belirttiği dilekçenin okunmasının ardından Kılınç’ın yerine AKP Meclis Üyesi olan Nevzat Teker’e Başkan Akay ‘Hoş geldiniz’ ve ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Yeni Meclis Üyesi seçilen Nevzat Teker’in kısa selamlama konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 09.04.2018 gün ve 514 sayılı Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nın 2017 Mali Yılı gelir ve gider kesin hesabının görüşülmesi hakkında müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Ardından yine Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 09.04.2018 gün ve 513 sayılı huzur hakkı ücretinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Tarife Komisyonu’na havale edildi.

GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ
Gündemin 3. maddesinde yer alan Çerkezköy İlçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki Belediye Hisselerinin satışının müzakeresi görüşülerek, 7 adet hissenin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Daha sonra Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 18.04.2018 gün ve 133 sayılı ‘Spor Kulüpleri Nakdi Yardım Tutarlarının Tespiti ile Mevcut Yönetmeliğe İlave Madde Eklenmesi’ hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi ve ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 10.04.2018 gün ve 640 sayılı Belediye’de dolu bulunan 2 adet kadroda derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

İLLER BANKASI KREDİYE ONAY VERMEDİ
Gündemin 6. maddesinde yer alan Çerkezköy Belediyesi mülkiyetinde bulunan muhtelif taşınmazların (6 adet arsa ve 1 dükkan) satışlarının yapılmasının müzakeresi görüşülerek, Plan ve bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Kızılpınar Mahallesi’nde bulunan yolların yapılması için İller Bankası’ndan temin edilmesi planlanan 15 milyon TL’lik krediye onay çıkmadığı için bankalardan 7 milyon TL kredi çekilmesi hususunda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a yetki verilmesi görüşüldü ve incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN İSMİ PARKA VERİLECEK
Gündemin 8. maddesinde yer alan İstasyon Mahallesi 206 ada 47 ve 49 parsellerde plan tadilatı yapılması talebi ve gündemin 9. maddesinde yer alan Kızılpınar Mahallesi 709 ada 13 parselde plan tadilatı yapılması talebi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündemin son maddesinde yer alan Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yapılan parka Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu isminin verilmesi de incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı Meclis toplantısının ilk oturumunda gündem maddelerinin görüşülerek ilgili Komisyonlara havale edilmesinin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Meclis toplantısının ikinci oturumunun 7 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’da yapılacağını belirterek, Meclis toplantısını kapattı.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.