banner57

Kulaklarımızın pası silinecek

Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu 3 Kasım Cuma günü saat 20.00’da Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Şef F. Fahrihan Ünsal yönetiminde vereceği muhteşem konser ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Kulaklarımızın pası silinecek

18 ÖLÜMSÜZ ESER SESLENDİRİLECEK
Toplam 18 ölümsüz Türk Müziği eserinin seslendirileceği konser iki bölüm halinde gerçekleşecek. Birinci bölümde ilk olarak Refik Fersan’ın Hicaz Peşrevi şarkısı seslendirilecek. Koro tarafından Kaptanzade Ali Rıza Bey’in “Eğilmez Başın Gibi” isimli Hicaz şarkısı seslendirildikten sonra, Çanakkale Türküsü, ardından da solist Nevzat Duran tarafından Fethi Karamahmutoğlu’nun “Hiçbir Şeyde Gözüm Yok” isimli Hicaz şarkısı icra edilecek.
Koro’nun Sezen Aksu’ya ait “İkinci Bahar” adlı Hicaz şarkıyı seslendirmesinin ardından konser, solist Nihal Akkaya’nın Teoman Alpay’a ait “Nasıl Geçti Habersiz” isimli Hicaz şarkıyı seslendirmesi ile devam edecek. Konserin birinci bölümünde daha sonra Koro tarafından “Yine de Şahlanıyor Aman” isimli Hicaz Rumeli Türküsü, daha sonra da yine Koro tarafından “Vardar Ovası” isimli Hicaz Türkü seslendirilecek. Konserin birinci bölümü Koro tarafından Sebahattin Ezgi’ye ait “Pencerenin Perdesini” isimli Hicaz şarkının seslendirilmesi ile sona erecek.
2. BÖLÜM NİHAVEND ŞARKI İLE BAŞLAYACAK
Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu konserinin 2. bölümü, Koro’nun Yıldırım Gürses’e ait “Aşkım Bahardı” isimli Nihavend şarkıyı seslendirmesi ile başlayacak. Solist Neşe Akay’ın Neveser Kökdeş’e ait “Yıllardır Bekliyorum” isimli Nihavend şarkıyı seslendirmesinin ardından konser solistler Vahdettin Tan ve Zeynep Tan’ın “Teoman Alpay’a ait “Bahar Geldi Gül Açıldı” isimli Nihavend şarkıyı seslendirmeleri ile devam edecek. Koro’nun Avni Anıl’a ait “Ağla Gitar” isimli Nihavend şarkıyı seslendirmesinin ardından yine Koro tarafından Gündoğdu Duran’a ait “Gözleri Aşka Gülen” isimli Nihavend şarkı seslendirilecek.
Solistler Rojda Eryılmaz ve Oktay Aybars tarafından Zeki Müren’e ait “Manolyan” isimli Kürdilihicazkâr şarkının seslendirilmesinin ardından konser solist Şehnaz Tuğran’ın Yusuf Nalkesen’e ait “Ne O Bensiz Edebilir” isimli Kürdilihicazkâr şarkının seslendirilmesi ile devam edecek. Konser, Koro’nun Lavtacı Hristo’ya ait “Karşıyaka’da İzmir’in Gülü” ve Ani Anıl’a ait “Safalar Getirdiniz” isimli Kürdilihicazkâr şarkıların seslendirilmesi ile sona erecek.
KORODA VE ORKESTRADA YER ALACAK İSİMLER
Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki koroda şu isimler yer alacak: “Dilek Kaya, Fatma Aybars, Güngör Baştürk, Hülya Bozkurt, Hülya Taşkın, İnci Yılmaz, Kadriye Uygun, Melek Gürses, Naciye Biber, Neşe Akay, Nihal Akkaya, Revasiye Altıntaş, Rojda Eryılmaz, Serhan Muştu, Serpil Solmaz, Sevda Doğan, Seyhan Gabralı, Şehnaz Tuğran, Şükriye Mermi, Yıldız Korul, Zeynep Ergin, Bahtiyar Karakaş, Bahri Eryılmaz, Engin Özden, Fevzi Canbak, Hayrettin Danyeli, Mahmut Demirtaş, Muammer Soyak, Muzaffer Kartal, Nevzat Ş. Duran, Oktay Aybars, Serdar Bayır, Süleyman Tuğran, Ufuk Koroğlu, Uğur Hasan Tuz ve Vahdettin Tan.” Konserde, Kemanda Ayhan Çakır, Kanunda Turgut Özüfler ve Levent Gülez, Udda Musa Kaya, Mandolinde Hüseyin Yeğen, Klarnette İsmail Çetin, Darbukada Muzaffer Bayraktar, Bendirde Gökay Akıllıoğlu yer alacak.
 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.